نمایش 1 - 10 از 169
در سایه انفعال منابع طبیعی باشت؛
شنیده ها حکایت از این دارد که عده ای در روستای خان احمد شهرستان باشت همزمان با رسیدن آب به زمین های کشاورزی این منطقه، درصدد تعرض به منابع ملی و طبیعی این روستا در محدوده ای به نام برآفتاب هستند و با جمع آوری استشهاد محلی به دنبال ثبت سند زمین های منطقه برآفتاب روستای ده شیخ خان احمد به نام خود هستند.
گزارش ویژه:
امروزه مهمترین عامل توسعه و پیشرفت در هر شهر و دیاری داشتن راه های ارتباطی مناسب و دسترسی آسان به نقاط مختلف هر شهرستان است که در صورت نبود چنین راه هایی باید چرخ توسعه و پیشرفت آن منطقه را برای همیشه پنچردید.
مردمان روستای فتح تنها فاتحان بزرگی در عرصه کار و تلاش نیستند، بلکه در عرصه خدمت به نظام نیز با تقدیم شش شهید والامقام در فتح الفتوحات دفاع مقدس، سند گرانبهایی از ˈفتح باب ایثارˈ را در کارنامه پرافتخار خود ثبت کرده اند. گلزار شهدای فتح در ورودی این روستا قرار دارد و هر تازه واردی با حضور در آرامگاه فاتحان اروند و جزیره مجنون و دیگر کربلاهای ایران از میقات عشق و دلداگی این نماد جبهه و جنگ، رشادت های فراموش نشدنی فاتحان دیار فتح را ارج می نهند.
پس از حادثه فیضیه و قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲، عده ای از متدینین و چهره های موجه بازار تهران به این نتیجه رسیدند که مبارزه سیاسی با رژیم شاه بی فایده است و باید برای براندازی آن فکری کرد و تنها راه آن نیز اقدام مسلحانه علیه رژیم و عناصر اصلی آن است.
عدم توجه به مشکلات شهرک سرآسیاب کاررا به تجمع به فرمانداری لنده کشانید:
مشکلات عدیده شهرک سرآسیاب و عدم توجه برخی مدیران شهری باعث شد تا امروز بیش از نیمی از ساکنین این شهرک در فرمانداری لنده تجمع و از فرماندار مطالبات قانونی خود را به صورت مسالمت آمیز پیگیری نمایند.
باشت نیوز گزارش می دهد:
راهپیمایی روز جهانی قدس امسال در بسیاری از کشورهای اسلامی ، از جمله فلسطین با شکوه و پررونق تر خواهد بود.
جدیدترین خبرها از عملیات تفحص پیکر جانباختگان سانحهATR؛
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد:در نتیجه فعالیت روزهای اخیر امدادگران تعداد 13 بسته از پیکر جانباختگان به پایین منتقل شد که شامل 10 جسد و سه بسته دیگر بافت های مجزایی است که از بقایای پیکر جانباختگان کشف شده است.
پس از گذشت 15 روز از انفجار منزل مسکونی، آن چیزی که تلخی ماجرا را بیشتر می کند شرایط نامناسب اقتصادی این خانواده است که توان پرداخت هزینه های درمان خود را ندارند و شرایط سختی را سپری می کنند .
شهردار باشت در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری باشت نیوز از پیشرفت 50درصدی آبشار پارک تپه نورالشهدا خبر داد.
داستان دنباله دار مشکل اینترنت در شهرستان باشت؛
همواره کاربران اینترنت شرکت‌ مخابرات استان کهگیلویه و بویراحمد خصوصا شهرستان باشت با قطعی‌ها و کندی‌های متعدد مواجه بوده و در سرویس دریافتی خود اختلالات متعددی مشاهده می‌کنند.

صفحه‌ها