تازه های سایت

19. بهمن 1396 - 13:38
سرپرست اداره تبلیغات در جشن بزرگ انقلاب در باشت:
گوش دادن به موسیقی های لهوی محلی اشکال شرعی دارد،صداوسیما مرجع تقلیدنیست/اگر اسلام رعایت شود فاصله طبقاتی برداشته می شود
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان باشت گفت :هر مسئله سیاسی،اقتصادی و احکامی را باید از متخصص آن پرسید .دین هیچ وقت مخالف شادی مردم نیست ،هم شادی و هم غم در چارچوب دین مجاز است.

به گزارش پایگاه خبری باشت نیوز؛  سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان باشت در جشن بزرگ انقلاب در شهرستان باشت با طرح سوالی که چرا کشورمان انقلاب کرد،گفت:وقتی می گوییم انقلاب اسلامی ایران این پسوند (اسلام) مورد بررسی قرار می گیرد.

 

حجت الاسلام ظهرابی افزود:در زمان پبامبر بزرگ اسلام به شیوه های مختلفی با ایشان مبارزه کردند وپبامبر و مسلمانان را تحریم کردند. دشمن باجنگ نظامی وتحریم نتوانست ما راشکست دهد وامروزه به جنگ فرهنگی روی آورده است.

 

وی عنوان کرد: کسانی که تاریخ را مطالعه می کنند خوب میدانند مسلمانان سال های زیادی بر آندلس حکومت کردند تا اینکه مسیحیان با جنگ و مبارزها نتوانستند اندلس را از مسلمانان بگیرند ،از طریق راه اندازی کاواره ها و مجالس لعو و لهب فرهنگ جامعه را تغییر دادند تا توانستند اندلس را از مسلمانان بگیرند.

 

 

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان باشت تصریح کرد :هر مسئله سیاسی،اقتصادی و احکامی را باید از متخصص آن پرسید .دین هیچ وقت مخالف شادی مردم نیست ،هم شادی و هم غم در چارچوب دین مجاز است.

 

 

حجت الاسلام ظهرابی ضمن اشاره به الات موسیقی که در جشن انقلاب باشت استفاده شد گفت: این الات موسیقی که  در جشن گذاشته شده را ما متوجه شدیم ،ولی جهت اطلاع مردم شهرستان باید بدانند ما مسلمان هستیم و انقلابمان اسلامی است.

 

وی افزود :با توجه به استفتاهاتی که از مراجع تقلید گرفتیم و اهنگ های محلی خودمان را نیز برایشان فرستادیم ،مراجع تکلیف ما را روشن کنند اگر این اهنگ ها مشکلی ندارد چرا ما کاسه داغ تر از آش شویم و اگر هم اشکال دارد بصورت مکتوب برای ما بنویسند که این موضوع اشکال دارد.

 

حجت الاسلام ظهرابی ضمن طرح سوالی مبنی بر اینکه  ؛آیا صدا و سیما که این موسیقی ها را اجرا میکند مجوز دارد و ملاک کار دیگران است؟گفت:اگر اینگونه نیست برای ما مکتوب بنویسند .

 

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی باشت افزود : نظرمراجع بر حرمت این نوع آلات موسیقی است وفرقی بین محلی سنتی وغیرآن نیست وصداوسیما ملاک عمل وحلال وحرام نیست.
 

وی در ادامه به حسن رعایت اسلام در جامعه اشاره و گفت: اگر اسلام رعایت شود فاصله طبقاتی برداشته می شود،اختلاس ها بوجود نمی آید،ظلم و بی عدالتی به وجود نمی آید.

 

احکام گوش دادن به اهنگ های محلی را از دفتر آیت االله سیستانی در زیر بخوانید:

ایت الله سیستانی

انتهای پیام/

نظرات کاربران