تازه های سایت

3. فروردين 1397 - 12:15
در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی چرام:
گفتگوی خواندنی با شهردار منتخب نظرسنجی صبح زاگرس/ از بیوگرافی شهردار چرام تا انتقال به وزارت!
طی برگزاری نظرسنجی صبح زاگرس مبنی بر بهترین عملکرد شهردار های استان از نظر مردم،شهردار چرام به عنوان منتخب انتخاب شد که گفتگویی با وی خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری باشت نیوز؛  طی برگزاری نظرسنجی صبح زاگرس مبنی بر بهترین عملکرد شهردار های استان از نظر مردم،شهردار چرام به عنوان منتخب انتخاب شد که گفتگویی با وی خواهیم داشت.

 

چرام-لطفا در ابتدا خودتان را معرفی کنید:

شهردار- علی نوری متولد1351با مدرک کارشناسی ارشد رشته ژئوتکنیک هستم.

 

چرام-در کجا ساکن هستید؟

شهردار- بعلت سمت اداری در شهرداری اردکان استان فارس،در آنجا خانه ای داریم ولی اکنون در روستای کره شهبازی چرام خدمت شهروندان هستیم.

چرام-مقاطع تحصیلی خود را از کجا شروع کردید؟

شهردار-بنده تا دیپلم در هنرستانهای چرام درس خواندم و برای وظیفه خطیر خدمت،آماده شدم و سربازمعلم در مدارس کاردانش و فنی وحرفه ای چرام مشغول درس دادن شدم.

چرام-از چه موقع وارد شهرداری شدید و اولین سمت شما چی بود؟

شهردار-در سال1379 جذب شهرداری چرام شدم و پس از دو سال یعنی سال1381بعنوان سرپرست شهرداری منصوب شدم.در سال 1390تا92نیز بمدت18ماه بعنوان شهردار اتخاب شدم.

 

چرام- از ورودتان به وزارت بگویید و چگونه بخشدار چرام شدید؟

شهردار-در سال1393طی انتقالی سمت خود به وزارت رفتیم و به مدت18ماه بعنوان بخشدار مرکزی چرام منصوب شدیم که بعلت مشکلاتی و قانون پنجم توسعه به شهرداری برگشتیم.

 

چرام-چه اتفاقی افتاد که به شهرداری اردکان استان فارس رفتید؟

شهردار-پس از سال 93بعنوان ناظر عالی و معاون فنی شهردار اردکان فارس،وارد شهرداری شهر اردکان شدیم و اکنون نیز بعنوان شهردار چرام در خدمت شهروندان چرامی هستیم.

چرام- مشکلات شهرداری چرام اکنون چیست؟

شهردار-ما در بدو ورود به شهرداری با مشکلات عدیده ای مواجه بودیم و از جمله این مشکلات می‌توان به بدهکاری های کلان و ریخت و پاش های اداری و همچنین نابسامانی های اداری نام برد که متاسفانه به علت عدم مدیریت صحیح دوره های قبلی این مسائل به وجود آمد.

 

چرام-چه کارهایی برای کاهش یا پرداخت این مشکلات انجام داده اید؟

شهردار-در ابتدا بدهکاریهای شهرداری چرام را مستند سازی کردیم که مبلغی بیش از ۹۰ میلیارد ریال ثبت شد. به غیر از این مبلغ، ۳۰ میلیارد ریال بدهکاری و میراث دوره های قبلی به این بدهکاری اضافه شد که با مدیریت، هزینه های اضافی را کم کردیم تا به نتیجه مطلوب برسیم.با راه اندازی ظرفیت های شهرداری همچون کارخانه آسفالت و سنگ شکن و همچنین ماشین آلات شهرداری و پتانسیل درآمد زایی باغ چشمه بلقیس توانستیم به این بدهکاری ها کمک مناسبی کنیم.

 

چرام-چه موارد رایگانی با رایزنی های شهرداری یا شورا بدست آوردید؟

شهردار-طی هماهنگی با مسئولان استانی و کشوری و همچنین همدلی و همگامی شورای شهر توانستیم بخشی از مشکلات مالی را حل کنیم و300تن قیر رایگان از وزارت کشور و سازمان شهرداریها دریافت کنیم.

 

چرام-بزرگترین عملکرد شما از نظر خودتان در شهرداری چرام در همین مدت چیست؟

شهردار-حدود ۸۰ هزار مترمربع آسفالت معابر و همچنین ۸۰ هزار متر مربع زیر سازی در شهر چرام بدون هیچ گونه کمک و با استفاده از ظرفیت خود شهرداری صورت گرفت. عملیات عمرانی قابل قبولی را به مبلغ ۳۰ میلیارد ریال انجام دادیم و علاوه بر کارهای روزانه شهری،توانستیم ۳ ماه از حقوق معوق ۶ ماهه کارکنان را پرداخت.

چرام-بهترین آرزوی تان چیست؟

شهردار-یکی از آرزوی های بنده که  همیشه از خداوند طلب می کنم،سرفرازی و بدون مشکل و همچنین آبادی دیار چرام است که امیدواریم این اتفاق بیافتد.

منبع/چرام نیوز

انتهای پیام/

نظرات کاربران