تازه های سایت

26. فروردين 1400 - 10:14
در نشست مهدی روشنفکر با مسئولان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران
بدون حضور هلدینگ‌های دولتی امکان توسعه استان نیست/هزینه 16 میلیاردی طرح تولید بیو اتانول سوختی در باشت
نماینده مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بدون حضور سازمان‌های توسعه‌ای و هلدینگ‌های دولتی امکان توسعه سرمایه گذاری در این استان وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری باشت  نیوز:مهدی روشنفکر در نشست با مسئولان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با هدف بررسی آخرین وضیت اجرایی طرح تولید بیو اتانول سوختی در باشت و بررسی فرصت‌های سرمایه گذاری در کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: بدون حضور سازمان‌های توسعه‌ای از جمله ایدرو و ایمیدرو و هلدینگ‌های دولتی و نیمه دولتی امکان توسعه سرمایه گذاری در این استان وجود ندارد ، زیرا سرمایه گذار توانمند بومی نداریم.

 
وی عنوان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن 10 درصد آب‌های روان، 20 درصد نفت و گاز، 20 درصد جنگل‌های زاگرس، دو هزار و 400 گونه گیاهی و دارویی، طبیعت زیبا و معادن مختلف شرایط مطلوبی برای سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف دارد که به دلیل نبود سرمایه گذار توانمند بومی و تمایل نداشتن سرمایه گذاران غیر بومی تاکنون به نحو مطلوبی مورد بهره برداری و در واقع نقش آفرینی در اقتصاد و اشتغال استان قرار نگرفته‌اند.
 
 
نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم در این استان توان مالی برای سرمایه گذاری را ندارند و در این راستا راهی جز ورود سازمان‌های توسعه‌ای از جمله ایدرو و ایمیدرو، هلدینگ‌ها و گروه‌های سرمایه‌گذاری بانک‌ها، برخی نهادها و سازمان‌های زیر مجموعه وزارتخانه‌ها نداریم.
 
روشنفکر با تاکید بر اینکه مسئولان استانی برای همکاری با سرمایه گذاران آمادگی کامل دارند و در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نمی‌شود، ادامه داد: با توجه به اینکه یکی از اهداف مهم ایدرو سرمایه گذاری در مناطق محروم و کمتر برخوردار بوده که انتظار می‌رود به استان کهگیلویه و بویراحمد با محرومیت تاریخی برجای مانده از رژیم گذشته نگاه ویژه داشته باشند.
 
 
وی خواستار تسریع در روند اجرایی طرح تولید بیو اتانول سوختی در باشت با سرمایه گذاری ایدرو شد و خاطرنشان کرد: نباید بیش از این مردم را منتظر بگذارید و به صورت مستمر به صورت شفاف مسائل را با مردم در میان بگذارید.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایدرو نیز در این نشست گفت: بدون شک در هفته‌های آینده کارشناسان این سازمان به استان کهگیلویه و بویراحمد با هدف بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری سفر می‌کنند و در این زمینه آمادکی سرمایه گذاری مشارکتی با بخش خصوصی را داریم.
 
محسن صالحی‌نیا یادآور شد: طرح تولید بیو اتانول سوختی در باشت تاکنون 16 میلیارد تومان هزینه داشته و باید برای تکمیل آن یک هزار میلیارد تومان هزینه شود که بزودی با اخذ مبلغی از بودجه و اختصاص مبلغی از سوی سازمان ایدرو تسریع می‌یابد.
---
---
---
---
 
انتهای پیام/

نظرات کاربران