شبکه اطلاع رسانی دانا
نشر خبر
http://www.chaharfasl.ir/

نظرسنجی

آیا از عملکرد شورای اسلامی شهر باشت راضی هستید؟

اخبار باشت

شهروند خبرنگار؛
سرعت پایین اینترنت در شهرستان باشت، گلایه ساکنان این شهرستان را به دنبال داشته است.
گزارش تصویری؛
رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور به شهرستان باشت سفر کرد.
طارمی در پایان آخرین بازی‌اش برای پورتو گفت: تا زنده‌ام هوادار پورتو باقی می‌مانم.
فرماندار خبر داد
فرماندار شهرستان باشت از مهار آتش سوزی کوه «مله تم» در این شهرستان خبر داد.
حیدرپور رئیس مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با کبنانیوز؛
رئیس مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: استان و سایت ملی گچساران علاوه بر تولیدات نفت، از نظر تولید ارقام برند است.
همراه باشید و از باشت، دیاری کهن در آغوش زاگرس بیشتر بدانید.
خطر همچنان کشور را تهدید می‌کند
سیل این روزها امان نمی‌دهد. بارندگی‌های بهاری خانمان‌برانداز شده‌اند. بسیاری از کارشناسان محیط‌زیست این سیلاب‌ها را نتیجه تغییرات اقلیمی می‌دانند. در نیمه بهار دوسوم ایران در میان سیلاب‌ها گرفتارند. بارندگی‌ها از دزفول تا کن سولقان را دربرگرفته است. هرچند پیش از این هواشناسی هشدار چنین وضعیتی را داده بود، اما باز هم بعید به‌نظر می‌رسید که ابعاد این سیل تا این‌اندازه گسترده شود. بیش‌از نیمی از شهرها و روستاها درگیر این سیل تخریب‌گرانه شده‌اند.
برای نخستین بار در جهان؛
مدیر اجرای طرح پژوهشی آفت "پروانه برگ خوار سفید بلوط" در دانشگاه یاسوج گفت: پس از ۲ سال مطالعات گسترده و دنبال کردن شیوه های مختلف مقابله با این آفت، در نهایت دشمن طبیعی این حشره را برای نخستین بار در دنیا شناسایی کردیم.
مسئولان در خصوص کمبود سوخت ماشین های کشاورزی و وجود برخی مشکلات در مرکز خرید گندم در سه شهرستان استان پاسخ دادند.
با انسداد تعدادی از چاه‌های غیر مجاز
گچساران- ایرنا- رییس اداره منابع آب باشت گفت: با پر و مسدود کردن چاه‌های بدون مجوز و فاقد پروانه سال گذشته از برداشت غیرمجاز سالانه از ۴۲ هزارو ۱۴۴ متر مکعب آب در دشت باشت جلوگیری شد.
احداث سد شیو بهترین راه حل تنش های آبی روستاهای شهرستان باشت بوده است، اما این طرح حذف و پیگیری نشد و طرح آبرسانی پمپاژ ایستگاه های پمپ آب شهر باشت جایگزین آن شد، گزینه ای حداقلی که جوابگوی نیازهای شرب و کشاورزی و صنعت شهرستان باشت نخواهد بود.
فرماندهی انتظامی باشت از دستگیری سارق در این شهرستان خبر داد.
معاون توسعه امور ورزش و جوانان اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای برنامه های ورزشی در بخش های همگانی و قهرمانی استان در سال جاری اختصاص یافته است.
مدیرکل راهداری کهگیلویه و بویراحمد:
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۸۳۰ میلیارد و ۱۳۹ میلیون ریال طرح عمرانی در زمینه بهسازی و آسفالت راه های روستایی و نگهداری و ایمن سازی راهها در مناطق مختلف شهرستان باشت در دست اجراست.
امید باشت باوی سخنگوی فدراسیون تنیس روی میز شد
با حکم مهرداد علی قارداشی، رئیس فدراسیون تنیس روی میز، امید باشت باوی به عنوان سخنگوی رسمی فدراسیون تنیس روی میز منصوب شد.با حکم مهرداد علی قارداشی، رئیس فدراسیون تنیس روی میز، امید باشت باوی به عنوان سخنگوی رسمی فدراسیون تنیس روی میز منصوب شد.

تازه ترین ها